MEGAMOCNI

Już jutro: XII Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w Wadowicach

psychiatria psychika schizofrenia Wadowice

Dodano 2013-09-05 10:25:47 | Autor: Emil Kowalski

6 września 2013 r. na Placu Solidarności w Wadowicach, odbędzie się wydarzenie pt. „Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi”. Jest to kampania organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiutare”.

Będzie to XII Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, który  odbędzie się pod Honorowym Patronatem Starosty Wadowickiego oraz Burmistrza Wadowic.

Światowy Program „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi” jest odpowiedzią na potrzeby osób chorujących psychicznie. Głównym jego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji tej grupy niepełnosprawnych, wzrost otwartości i akceptacji społecznej. Warto zaznaczyć ogromną rolę środowiska w skutecznej rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Powrót do zdrowia psychicznego możliwy jest w przyjaznym, życzliwym środowisku.

Wydarzenie "Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi"  - zdj.adiutare.eu

Stowarzyszenie „Adiutare” od wielu lat organizuje lokalne obchody Światowego Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Jest to dla nas szczególny dzień, w którym pragniemy przybliżyć społeczeństwu problem choroby psychicznej, przełamać stereotypy i uwrażliwić innych na los człowieka doświadczającego kryzysu psychicznego. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Wadowic, jak co roku, pozytywnie odpowiedzą na nasz apel i będą z nami 6 września na znak swojej solidarności z osobami chorującymi psychicznie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Oficjalne rozpoczęcie obchodów odbędzie się o godz. 13.30 na Placu Solidarności. Później nastąpi przejście przez drzwi symbolizujące naszą solidarność z chorymi. Osoby zainteresowane problematyką zdrowia psychicznego zapraszamy do Punktu Informacji.

Przez cały dzień można będzie oglądać plenerową wystawę prac artystycznych osób po kryzysach psychicznych. Natomiast dzieci zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, bębniarskich, malowaniu twarzy. Niewątpliwą atrakcją tego dnia będą koncerty zespołów muzycznych. Wystąpią: „Luz Band”, Ola Kasprzyk z zespołem,”Attacca”, „Banderolles” oraz „Roots Rockets”.

Program obchodów jest naprawdę ciekawy, warto przyjść, zapraszamy!

źróło: adiutare.eu