MEGAMOCNI

Już w poniedziałek - "Piszę ja i mówię nie tylko o sobie..."

Dodano 2013-03-06 13:55:49 | Autor: Emil Kowalski

Tym razem o alkoholizmie. Właściwie jest to pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia nasza seria tego typu. Wiele innych stron, zwłaszcza związanych z medycyną, mówi na temat problemów uzależnień. My również dołączamy do tej grupy. Nie jest to więc żadna nowość, ale…

Mamy na celu przybliżyć problem nie w formie medycznej, lecz – można by rzec – „twardej”. W naszych materiałach znajdzie się wiele o przeżyciach ludzi, ale napisane historie niekoniecznie będą przypominać kolejny dramat. Prosty język – to formuła, którą się kierujemy. Oczywiście nie zabraknie opinii medycznych oraz aspektów moralnych i chociaż o religii ciężko rozmawiać, to ten wątek również się pojawi. Bo przecież jesteśmy ludźmi. Mamy swój styl bycia, zainteresowania, przyzwyczajenia, a niemal każdy z nas w coś wierzy i nie musi to być wiara kościelna.

Przede wszystkim postaramy się przybliżyć temat „od zaplecza”. Przedstawi to redaktor, sam kiedyś nałogowo pijący. Zawarte opowieści o wydarzeniach – jak on je nazywa – „tamtych wrednych czasów” mogą intrygować, mogą śmieszyć, mogą nawet wzbudzić obrzydzenie, lecz na pewno nie zaszkodzą. To szczere słowa w których 100% prawdy a cel jest jeden, motto – jeśli to wpłynie na decyzje człowieka, który przestanie pić, to warto poświęcić czas i miejsce na tego typu materiały.

A czy na poniższe pytania:
czy masz świadomość, że zabrnąłeś za daleko?,
czy widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia się zagubił?,
czy w porę zauważyłeś zmiany?,
czy wiesz w ogóle co to alkoholizm?,

umiemy odpowiedzieć i wreszcie czy odpowiemy sobie dzięki artykułom tego cyklu – to zależy od samych czytelników czyli Was.

Pytań jest o wiele więcej, również skomplikowanych jak sam problem alkoholizmu. „Piszę i mówię nie tylko o sobie…” jest cyklem otwartym. Nie zakładamy konkretnej daty jego zamknięcia, a autorem może zostać każdy, bowiem wszystkie artykuły podlegają dyskusji. Mamy nadzieję, że do cyklu przyłączą się inni piszący i w miarę upływu czasu będzie to temat wielu twórców, którzy być może przyczynią się do niejednego wytrzeźwienia...

Tak planuje redakcja portalu wraz z autorem.

W każdy poniedziałek tylko u nas na MEGAMOCNI