MEGAMOCNI

Już we wrześniu premiera „Franek z Doliny Słońca” - sztuka teatralna Anny Dymnej

Dymna sztuka teatr

Dodano 2013-07-08 09:57:58 | Autor: Emil Kowalski

Wczoraj, Anna Dymna, nagrywała podkład dźwiękowy do swojej reżyserskiej sztuki pt. "Franek z Doliny Słońca". Nagrania odbyły się w studiu Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Premiera tego przedstawienia uświetni obchody 10-lecia Fundacji „Mimo Wszystko”.

Sztuki teatralne niepełnosprawnych intelektualnie aktorów z Teatru „Radwanek” Anna Dymna reżyseruje od 2001 roku. Do każdego spektaklu podkład dźwiękowy realizowany jest w Narodowym Starym Teatrze, z udziałem znakomitych aktorów, którzy użyczają głosu baśniowym postaciom. Nie inaczej stało się w przypadku najnowszego przedstawienia zatytułowanego „Franek z «Doliny Słońca»”, którego premiera odbędzie się 26 września 2013 r. w Radwanowicach – dokładnie w 10. rocznicę założenia przez Annę Dymną Fundacji „Mimo Wszystko”. Autorką scenariusza spektaklu jest Marta Guśniowska, tekstów piosenek – Maciej Wojtyszko, muzyki – Andrzej Zarycki. Przedstawienie reżyserujeAnna Dymna. Nagranie zrealizował Andrzej Kaczmarczyk.

„Franek z «Doliny Słońca»” to opowieść o niepełnosprawnym intelektualnie chłopcu, który swoje szczęście odnajduje w ośrodku „Dolina Słońca”, jaki Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wybudowała w Radwanowicach pod Krakowem, głównie dzięki odpisom 1% podatku przekazanego przez Darczyńców.

Głosu bohaterom przedstawienia „Franek w «Dolinie Słońca»” użyczają

Franek – Zbigniew Kaleta

Słońce – Beata Malczewska

Promyki: Złotek – Ewa Kaim, Świetlik – Andrzej Rozmus, Iskierka – Beata Paluch-Zarycka, Błyskotka – Katarzyna Zawiślak-Dolny, Jasnotka – Anna Radwan

Zajączek – Anna Radwan

Trzy Drzewa – Andrzej RozmusBeata MalczewskaBeata Paluch-Zarycka

Zwalone Drzewo – Jacek Romanowski

Dwa Ptaszki – Katarzyna Zawiślak-DolnyEwa Kaim

Jeż – Andrzej Rozmus

Lis – Katarzyna Zawiślak-Dolny

Wiewiórka – Beata Paluch-Zarycka

Scenografię do przedstawienia przygotuje Ryszard Melliwa, kostiumy – Elżbieta Dyakowska i Elżbieta Kwasek.

Dowiedz się więcej:

„Dolina Słońca” w Radwanowicach

Teatr „Radwanek”