MEGAMOCNI

Już za pięć dni rusza "Biegnij Warszawo" - "Spartanie Dzieciom" pobiegną dla dzieci niepełnosprawnych

bieganie dogoterapia Dzieci spartanie

Dodano 2013-10-01 14:23:19 | Autor: Emil Kowalski

6 października o godz. 12 z ulicy Czerniakowskiej w Warszawie, wyruszy maraton „Biegnij Warszawo”, który jest największym, polskim biegiem masowym. Bieg jest celebrowany od 5 lat i jego trasa wynosi 10 km. Biegnie ulicami Warszawy a uczestnicy są ubrani w identyczne koszulki.

Głównym celem biegu, jest promowanie biegania jako dyscypliny sportu, rekreacji oraz sposobu na zachowanie dobrej kondycji fizycznej. To również, aktywne spędzanie wolnego czasu, które zapewne każdemu wychodzi na zdrowie.

zdj. profil "Spartanie Dzieciom na FB - https://www.facebook.com/SpartanieDzieciom

W tym roku, do niemal 6-tysięcznej rzeszy uczestników „Biegnij Warszawo”, dołączą Spartanie. Będą oni kreować zbiórkę na rzecz niepełnosprawnych dzieci. „Spartanie Dzieciom” bo tak brzmi nazwa grupy charytatywnej, która wystawi 30 biegaczy do maratonu warszawskiego, będą przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na „dogoterapię” dla dzieci niepełnosprawnych. Przyodzieją oni stroje starożytnych wojowników.

Kim są owi Spartanie? To grupa biegaczy, która swoje trudni się bieganiem długodystansowym. Swoją pasję połączyli z działalnością społeczną. Uczestnicząc w maratonach, biegach publicznych, pomagają dzieciom – dzieciom chorym, dzieciom niepełnosprawnym. Wśród nich są osoby, które doświadczają na co dzień trudu wychowania i rehabilitacji dzieci a więc te tematy nie są im obce. Spartanie poprzez swoje działania popierają walkę niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodziców o normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Polecamy stronę Spartan - www.spartaniedzieciom.pl

Czym jest dogoterapia? To forma terapii dla osób niepełnosprawnych przy udziale psa. Psy jak wiemy, niezwykle łatwo i dogłębnie potrafią okazywać swoje uczucia i tym samym wzbudzają więź emocjonalną z ludźmi. Dzięki wykorzystaniu tych zdolności, można skutecznie przeprowadzać serię żmudnych ćwiczeń wspomagających rehabilitację, które to najpierw uczą się psy i potem „pokazują” je osobom niepełnosprawnym.