MEGAMOCNI

Kampania "Też Chcemy Być" dla niepełnosprawnych intelektualnie

akcje autyzm kampania

Dodano 2013-09-17 09:36:36 | Autor: Emil Kowalski

Fundacja "Też Chcemy Być" rozpoczęła kampanię społeczną, która ma na celu zwrócić uwagę na niepełnosprawne osoby intelektualnie, w tym osoby chore na autyzm. Kampania pt. "Też Chcemy Być" już rusza a jej promujący film znajduje się poniżej:

Spośród ponad 5,5 milionowego społeczeństwa niepełnosprawnych w Polsce, jest około 50% niepełnosprawnych intelektualnie. Wśród tych osób, jest 8%% bezrobotnych. Są problemy z edukacją takich osób i prawie połowa z nich nie ma wykształcenia podstawowego. I dla tych ludzi, największe problemy życiowe zaczynają się po ukończeniu jakiejkolwiek edukacji.

zdj. Też Chcemy Być - z teledysku

Wiadomo, że trzeba wejść w dorosłe życie a przy tego rodzaju niepełnosprawności jest to szczególnie trudne, gdyż często osoby chore np. na autyzm, nie są w stanie samodzielnie podejmować żadnych poważnych decyzji. Dodatkowo, w Polsce, dla osób dorosłych z autyzmem nie ma placówek. I właściwie tylko edukacja i opieka nad dziećmi z autyzmem, pozwala myśleć, iż te ich życie w przyszłości będzie łatwiejsze niż w przypadku gdyby np. nie było przedszkoli dla niepełnosprawnych intelektualnie. 

info. własne