MEGAMOCNI

Kartingowe ferie w Tarnowie

karting Tarnów turystyka_niepełnosprawnych

Dodano 2013-01-03 13:33:48 | Autor: Jacek Gibel

Trwa rekrutacja na ferie z kartingiem na torze Speed Race Tarnów. Tamtejsi miłośnicy zapraszają do udziału w programie, którego celem jest aktywizacja ludności i zapoznanie z niezbyt popularną w naszym kraju dyscypliną.

Tarnowska grupa kartingowa już dziesiąty rok promuje ten sport wśród lokalnego społeczeństwa. W ramach programu „Bezpieczne ferie zimowe Tarnów 2013” dzieci od 5 roku życia, młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne będą mogły spróbować swoich sił w małych samochodach na torze Speed Race Tarnów. Na program składają się dwie imprezy: cykl „Pierwszy krok w kartingu” (14-18 stycznia) oraz feryjne zawody kartingowe o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa z cyklu „Karting Winter Cup Tarnów 2013” (20 stycznia). Projekt współfinansowany jest przez Urząd Miasta Tarnowa.

Zajęcia z cyklu „Pierwszy krok w kartingu” oraz zawody „Karting Winter Cup Tarnów 2013” pokazują, że sport kartingowy ma wiele zalet, prócz fizycznego wysiłku, daje możliwość zdrowej rywalizacji. To sport dla wszystkich – dziewczyn i chłopaków. Integracyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin – mówi Rafał Kiwior – organizator i koordynator ogólnopolskiej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”.

Liczba miejsc w zawodach jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie informacje znajdują się na portalu www.gokarty-tarnow.pl. O szczegóły można pytać na torze kartingowym Speed Race Tarnów lub pod numerem telefonu: 604 640 023.

(zdj. sxc.hu)

(inf. własna/gokarty-tarnow.pl)