MEGAMOCNI

Katowicki ZWPS ma windę dla niepełnosprawnych

Lekarze Nowaczyński Przychodnie Winda

Dodano 2013-01-15 09:49:52 | Autor: Emil Kowalski

Zespół Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych (ZWPS) w Katowicach już od 2008 roku, realizuje i sukcesywnie wdraża w życie zmiany dotyczące poprawy jakości usług, zwłaszcza w kontekście osób starszych i niepełnosprawnych.

Powstały nowoczesne platformy schodowe, miejsca parkingowe i toalety specjalnie przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. W placówce niepełnosprawni pacjenci mogą już w pełni korzystać z usług i dostać się do każdego lekarza. Potwierdza ten fakt dyrektor placówki, Grzegorz Nowaczyński.

Całość została zrealizowana w ramach projektu „Likwidacja barier architektonicznych poprzez montaż dźwigu osobowego w budynku przy ulicy Powstańców 31 w Katowicach".

Tym samym Zespół Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych wzbogacił się o nowoczesną windę, łączącą budynki dawnych przychodni, a także platformy schodowe zwiększające dostępność do usług medycznych osobom starszym i niepełnosprawnym.

Wartość realizowanego projektu to  blisko 1,2 mln zł, z czego ponad 650 tys. zł to środki pochodzące z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Uroczystość otwarcia nowej inwestycji miała miejsce 14 styczna i uczestniczyli w niej - marszałek Adam Matusiewicz i wicemarszałek Mariusz Kleszczewski.

inf. własna/slaskie.pl

zdj. sxc.hu