MEGAMOCNI

"Kawaleria DAM" - nowa incjatywa wspierająca osoby niepełnosprawne

Dodano 2015-11-05 08:18:11 | Autor: Dariusz Makuła

Na łamach naszego portalu chcieli byśmy przedstawić Państwu nową inicjatywę ludzi z gdyńskiej organizacji Kawaleria DAM - wspierającą osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Kawaleria DAM jest nowo powstałą, gdyńską organizacją działającą na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Została utworzona przez młode, kreatywne i pomysłowe absolwentki pedagogiki specjalnej Uniwersytetu Gdańskiego, których celem jest aktywizacja osób z niepełnosprawnością i zmienianie sposobu postrzegania ich przez społeczeństwo.


Głównym celem działalności Kawalerii DAM jest wspieranie osób z niepełnosprawnością w przeżywaniu ich dorosłości. Założycielki aktualnie są w trakcie czynności prawnych i mają nadzieję, że już niedługo Kawaleria DAM stanie się Stowarzyszeniem, dzięki czemu będą mogły realizować długą listę swoich pomysłów.

 

Blog Obiektywny jest pierwszym projektem Kawalerii DAM. Oparty jest on na sesjach zdjęciowych dorosłych osób z niepełnosprawnością. Ma na celu przedstawienie ich codziennego i zwyczajnego życia, pasji, emocji, kobiecości i męskości, tego wszystkiego, co Model chce i potrafi Kawalerii DAM pokazać. Obrazy są uzupełniane wypowiedzią modela lub opisem rozmowy z nim.


Kawaleria DAM zachęca wszystkie chętne osoby do współpracy. Założycielki są otwarte na wszelkie spostrzeżenia, sugestie i pomysły. Aktualnie poszukują również kolejnych Modeli do sesji.

Facebook: https://www.facebook.com/kawaleriadam/