MEGAMOCNI

Kolejna biblioteka dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych

bez_barier biblioteka Karlin

Dodano 2013-07-29 10:39:45 | Autor: Jacek Gibel

Przebudowana została Biblioteka Miejska i Gminna w Karlinie. Placówka jest teraz dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z biblioteki można już korzystać. Oddział dla dzieci czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-16, dla dorosłych w godz. 11-18.

Oprócz zmian technicznych, jak wymiana instalacji elektrycznej, modernizacja całej infrastruktury technicznej, ważne są zmiany ulepszające funkcjonalność obiektu – powiedział burmistrz Waldemar Miśko. – To obiekt w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Część ścian została wyburzona, by poprawić standard pomieszczeń. Nowe są regały, sprzęt komputerowy. Te zmiany w bibliotece były możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa oraz z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Kultura+.

Całkowity koszt remontu przekroczył 388 tysięcy złotych, z czego ponad 155 tysięcy dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a 132 tysiące - województwo.

Prace w budynku przy ul. Traugutta zostały podzielone na dwa etapy. Pierwszy gmina przeprowadziła w ubiegłym roku. Objął on między innymi nową instalację, posadzki, tynki na ścianach, powiększenie oddziału dla dorosłych i remont łazienek.

Drugi etap prac zakończył się kilka tygodni temu. Wyremontowane zostały balustrady, biblioteka została doposażona w sprzęt i meble, a dodatkowo powstał kącik do prac z dziećmi.

Uroczyste otwarcie biblioteki uświetnił występ laureatów konkursu recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”, a najaktywniejsi czytelnicy placówki zostali nagrodzeni.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/gk24.pl)