MEGAMOCNI

Kolejna edycja "Salonu poezji" już we wrześniu

kultura_niepełnosprawni poezja poezja_niepełnosprawnych sztuka

Dodano 2013-08-14 08:42:36 | Autor: Emil Kowalski

Czwarty raz podczas edycji "Salonu poezji", będziemy mogli podziwiać poezję osób niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Salonie Poezji, którego celem jest prezentacja twórczość uzdolnionych osób z niepełnosprawnością.

Salony poezji są inicjatywą aktorki oraz działaczki społecznej Anny Dymnej. W Częstochowie przez takie salony jest promowana twórczość osób z niepełnosprawnością.

Do chwili obecnej (4 lipca 2013r.) zorganizowano trzy salony poezji. Wydarzenia wywierają pozytywne wrażenia na odbiorcach i przez to są cegiełką do poprawy kontaktu między osobami o różnej sprawności.

Jest to wspaniała inicjatywa promująca umiejętności literackie i muzyczne osób z niepełnosprawnością. Ważnym elementem imprezy są działania promocyjne oraz uwrażliwienie społeczeństwa, iż osoby niepełnosprawne posiadają niesamowitą duszę artystyczną i bogate wnętrze.

 

Następny "Salon poezji" zostanie przeprowadzony 21 września 2013 roku o godzinie 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Częstochowie (ul. Łukasińskiego 50/68 ).

Zgłoszenia przyjmowane są w biurze Organizatora (Wolontariat Młodzieżowy przy Agape Al. Wolności 44, 42-217 Częstochowa) do dnia 5 września 2013 r. z dopiskiem Zgłoszenie Salon Poezji 2013. Decyduje data wpłynięcia korespondencji. Nie akceptuje się daty stempla pocztowego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach edycji "(Nie)pełnosprawni - aktywni kulturalnie"

Szczegóły na aktywnikulturalnie.pl