MEGAMOCNI

Kolejna odsłona walki opiekunów dzieci niepełnosprawnych

protesty

Dodano 2014-03-19 14:12:21 | Autor: Jacek Gibel

Niewielu, ale święcie wierzących w sukces misji - tak wyglądał dzisiejszy protest opiekunów niepełnosprawnych dzieci pod poznańskim Urzędem Wojewódzkim.

Pod budynkiem zgromadziło się około 20 osób z hasłami "Premierze, dlaczego nas oszukałeś?" i "Gdzie twoje sumienie?". Podobne protesty odbyły się także w innych miastach, w tym w Toruniu i - oczywiście - w Warszawie.

Poznaniacy, mimo niewielkich sił, są zadowoleni z wyniku. Mariusz Lisiecki na stronie facebookowej protestu napisał: Myślę, że ruszyliśmy górę lodową. Dość ignorancji (sic) rządu. Protestujący walczą o uznanie całodobowej opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny za pracę i podwyższenie świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu najniższej krajowej. Na ręce wojewody został też złożony list, który ma trafić do premiera.

W stolicy z kolei o 14:00 blisko 100 protestujących stawiło się pod budynkiem Sejmu, gdzie wezmą udział w konferencji prasowej Solidarnej Polski. Według zapowiedzi, protest może potrwać nawet cztery dni. Protestujący codziennie mają pikietować przez Sejmem i Kancelarią Premiera. Domagają się jak najszybszego zrównania świadczenia pielęgnacyjnego z najniższym wynagrodzeniem i spełnienia obietnic złożonych przez premiera Donalda Tuska.

Przeczytaj o walce opiekunów o swoje prawa - TUTAJ