MEGAMOCNI

Kolejny protest rodziców dzieci niepełnosprawnych

opiekun protesty rodzice

Dodano 2014-01-20 09:14:50 | Autor: Emil Kowalski

W najbliższy czwartek (o godz. 11.00) przed Kancelarią Premiera Donalda Tuska, dojdzie do kolejnego protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. 

Będą się domagali od rządu, Ewy Kopacz i innych, którzy zajmują się ich sprawą, dotrzymania złożonych obietnic. Manifestacja odbędzie się pod hasłem „Jestem niepełnosprawny, jestem głodny”.

Od 1 stycznia 2014 r. obiecano prace nad ustawą dotyczącą zasiłków, która byłaby w przyszłości docelowo ma sprawić, że opiekunowie będą otrzymywali z tytułu sprawowania opieki nad niepełnosprawnymi, najniższą płacę krajową. Dziś rodzic otrzymuje 620 zł. Natomiast zasiłek dla niepełnosprawnego dziecka w stopniu znacznym to tylko 153 zł. I dokładnie w tej kwestii nikt dzisiaj nie działa – nie pracuje nad ustawą, która zwiększyłaby tą kwotę.

Rodzice opiekujący się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, w pełni zasadnie twierdzą, że pieniądze jakie dostają od państwa to stanowczo za mało. Nie starcza na leki i rehabilitację.

Protest rozpocznie się o 11:00 pod Kancelarią Premiera i Rady Ministrów. Potem w asyście policji, opiekunowie – rodzice przejdą pod Sejm. Tam odbędzie się konferencja. Rodzice dzieci niepełnosprawnych złożą pisma w obu urzędach z prośbą o spotkanie – pisze Radio Maryja.

Przeczytaj o walce opiekunów o swoje prawa - TUTAJ