MEGAMOCNI

Konferencja i aukcja dla rodziców dzieci niepełnosrawnych

Dzieci Elbląg PSOUU WBK

Dodano 2013-11-27 10:14:23 | Autor: Emil Kowalski

Prawo do godnego życia dla swoich dzieci i siebie – to cel walki, który mają rodzice osób z upośledzeniem umysłowym czyli niepełnosprawnością intelektualną. Tą walkę rozpoczęli równo 50 lat temu. 3 grudnia będzie dniem jubileuszu 50-lecia rodzicielskiego ruchu na rzecz tworzenia warunków godnego życia dla osób z niepełnosprawnością.

W związku z tym jubileuszem, a także w celu przedstawienia aktualnych w świecie koncepcji i założeń dotyczących wizji życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Elblągu, przeprowadzi konferencję „Niepełnosprawność – nowe wyzwania. Jubileusz 50-lecia rodzicielskiego ruchu na rzecz tworzenia warunków godnego życia dla osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie będzie miało miejsce w godzinach 11.00 - 16.30 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Grunwaldzkiej 137 w Elblągu, na które są zaproszeni wszystkie osoby zainteresowane tematem.

Także przy okazji jubileuszu, 4 grudnia 2013 roku, zostanie przeprowadzona aukcja. Jej organizatorem jest Bank Zachodni WBK oddział w Elblągu. Licytowane będą przedmioty wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej. Będzie miała miejsce o godz. 18.00 w siedzibie banku przy ul. 1 Maja 16. Całkowity dochód z aukcji przeznaczony będzie na cele statutowe elbląskiego Koła PSOUU.

Przedmioty, które będą licytowane podczas aukcji można zobaczyć już teraz klikając TUTAJ