MEGAMOCNI

Konferencja "Telewizja dostępna dla wszystkich"

bez_barier konferencja sejm telewizja

Dodano 2014-07-30 08:39:53 | Autor: Jacek Gibel

Minister Jarosław Duda, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Andrzej Halicki, Poseł na Sejm RP oraz organizacje zrzeszone w Forum Dostępnej Cyberprzestrzeni    serdecznie zapraszają do udziału w konferencji na temat realizacji usług dostępowych w telewizji pt. "Telewizja dostępna dla wszystkich",  która odbędzie się 2 września 2014 (wtorek), w godz. 10.00-14.00 w sali kolumnowej Sejmu RP.

Tematyka konferencji obejmuje dwa obszary dostępności telewizji: w aspekcie prawno-organizacyjnym oraz w kontekście prawa autorskiego. Celem konferencji jest rozpoczęcie debaty o stopniowym zwiększaniu obowiązków nadawców telewizyjnych w zakresie usług dostępowych dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi i wypracowanie "mapy drogowej" w celu dostosowania polskiego prawa do standardów UE.

W konferencji udział wezmą: parlamentarzyści, przedstawiciele ministerstw, telewizji z Polski, Wielkiej Brytanii i Czech oraz organizacje pozarządowe.

Organizatorzy zapewniają: tłumaczenie migowe, napisy na żywo oraz pętlę indukcyjną. Miejsce dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zgłoszenie do udziału można przesyłać do 25 sierpnia do godz. 12.00 pod adres e-mail: justyna.bartczak@firr.org.pl. W zgłoszeniu należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, organizacja, e-mail i telefon kontaktowy, preferowana usługa dostępowa.

zdj. freeimages.com

(niepelnosprawni.gov.pl)