MEGAMOCNI

Konferencja w Rzeszowie na rzecz niepełnosprawnych

Fundacja konferencja Rzeszów wsparcie

Dodano 2013-09-13 08:45:47 | Autor: Emil Kowalski

W Rzeszowie powstała Fundacja – Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Jest to jedna z 7 placówek, którą prowadzi Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.

Już 13 października, odbędzie się konferencja “Różni, ale równi – niepełnosprawni mieszkańcy terenów wiejskich”, która jednocześnie zainauguruje działalność fundacji w Rzeszowie. Celem konferencji, którą współorganizuje Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, jest promowanie Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych. Będzie rozmowa na temat współpracy różnych instytucji, które działają na rzecz osób niepełnosprawnych z woj. podkarpackiego.

Udział w konferencji należy zgłaszać do 30 września 2013 r., tel. +48 511 944 277, +48 511 944 205 lub rzeszow@idn.org.pl

Fundacja – Centrum Edukacji i Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wspiera wszystkich niepełnosprawnych m.in. poszukujących pracy. Wśród działań dla niepełnosprawnych,  jest możliwość zrobienia odpowiednich kursów komputerowych. To Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych – ten, niepełnosprawni dzięki pomocy fundacji, będą mogli zdobyć. Fundacja zajmuje się również dofinansowywaniem staży. Jej siedziba mieści się przy ul. Rejtana 10 w Rzeszowie.

info. własne

zdj. aktywizacja.org.pl