MEGAMOCNI

Koniec protestu pod śląskim NFZ

Katowice NFZ Solidarność Wiadomości

Dodano 2013-12-31 12:06:21 | Autor: Emil Kowalski

Zakończyła się okupacja i protest pod Śląskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. Zarząd podjął rozstrzygnięcie o przedłużeniu do końca stycznia okresu zwolnienia umowy na leczenie pacjentów klinice EuroMedic Medical Center w Katowicach

Tak poinformował dr Jan Borzymowski, przewodniczący tymczasowej komisji zakładowej NSZZ Solidarność w placówce. Uzasadnia, że przedłużenie okresu wypowiedzenia kontraktu o miesiąc określa, że w tym czasie placówka zdoła funkcjonować wg. założeń, podjąć i leczyć pacjentów czekających w kolejce.

Będzie to okres, który „pozwoli na zakończenie wszystkich procedur związanych ze sporem administracyjnym pomiędzy naszym szpitalem i NFZ oraz na rozpatrzenie zażalenia złożonego przez zarząd kliniki do prezesa NFZ” - dodaje dr Jan Borzymowski.

Protest trwał od 17 grudnia, a 23 grudnia późnym wieczorem został zawieszony. EuroMedic miał kontrakt z NFZ podpisany na trzy lata. Jednak we wrześniu tego roku, po dwóch latach obowiązywania umowy, NFZ ją wypowiedział, nie podając przyczyny.

Solidarność Katowice