MEGAMOCNI

Kradł "na bilet dla niepełnosprawnych"

kradzież Olsztyn Wiadomości

Dodano 2013-10-03 13:27:32 | Autor: Emil Kowalski

Do niekonwencjonalnego naruszenia prawa doszło w Olsztynie. Tamtejszy kierowca prywatnej komunikacji miejskiej, aby uzyskać dofinansowanie z Urzędu Miasta w Olsztynie, fałszował bilety przejazdu. Kierował autobusem między Olsztynem a Lidzbarkiem Warmińskim.

Przestępstwo polegało na tym, że podróżujący pełnosprawni, płacili za pełny przejazd. W autobusie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, była zainstalowana kasa fiskalna lecz kierowca nabijał rachunek na przejazd ulgowy dla niepełnosprawnych.

Tego rodzaju przejazdy, są dofinansowywane w Olsztynie. Urząd Marszałkowski, wypłacał kwotę przewoźnikowi o równowartości pozostałej ceny biletu, której to teoretycznie pasażerowie nie płacili.

Kierowca wpadł na gorącym uczynku, gdy za pasażera przebrał się policjant. Okazało się, że wszyscy łącznie z funkcjonariuszem, kupowali bilety na przejazd lecz ich nie otrzymywali. Pułapka się powiodła. Na jednym z przystanków, na pomysłowego kierowcę, czekała urzędniczka, która zażądała wydruku z kasy fiskalne. Okazało się, że jadących 10 pasażerów, zakupiło aż dziewięć biletów ulgowych, jaki przysługują niepełnosprawnym. Tymczasem, wszyscy z jadących byli osobami pełnosprawnymi.

Za taką próbę oszustwa, kierowca może trafić za kratki nawet na 8 lat. Nie ma wiadomości jak długo, delikwent okradał państwo. Jednak zważywszy na potencjalnie maksymalne kwoty dzienne jakie mógł nielegalnie sobie przywłaszczyć, przestępstwo było całkowicie nieopłacalne. Zresztą tak jak każde wykroczenie, jest to plama dla człowieka popełniającego je. 8 lat to sporo czasu, w którym można w życiu wiele dobrego zaznać. Tak więc ten mężczyzna już teraz musi się bać, czy aby najbliższy i długi czas to nie będzie dla niego widok jedynie czterech ścian i kilkanaście metrów przed zakratowanymi oknami więzienia…

info. własne/olsztyn.wm.pl