MEGAMOCNI

Kraków pomoże niepełnosprawnym w szukaniu pracy

Kraków organizacje praca

Dodano 2013-07-19 08:40:09 | Autor: Jacek Gibel

Krakowskie Forum Organizacji Społecznych "KraFOS" zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie "Doradztwo i Kariera". W ramach projektu zainteresowani mogą liczyć na bezpłatną pomoc w znalezieniu pracy.

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami z województwa małopolskiego. Jego celem jest rehabilitacja społeczna i aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych.

W krakowskim biurze "Doradztwa i Kariery" niepełnosprawni mogą liczyć na bezpłatne wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy i psychologa. Specjaliści pomogą m.in. przygotować dokumenty aplikacyjne, rozpoznać predyspozycje zawodowe, dobrać odpowiednie szkolenia oraz przygotują do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą.

KraFOS zaprasza osoby zainteresowane - ze znacznym oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności - do Biura DiK przy ul. Komorowskiego 12, w pokoju 619 (V piętro), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Dodatkowo uruchomiona została filia Biura, która działa w siedzibie Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych pod adresem os. Centrum C 10, pok. 3 (nr tel. (12) 616 78 26). Dyżury w filii odbywają się we wtorek w godzinach 9.00-15.00.

Biuro DiK w Krakowie działa w ramach projektu "Doradztwo i Kariera - sieć na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami" współfinansowanego ze środków PFRON.

zdj. krafos.pl

(inf. własna/krakow.pl)