MEGAMOCNI

Krzysztof Jarzębski - 500 km w 24h na handbike'u - będzie rekord?

handbike Jarzębski Pabianice wyczyny

Dodano 2013-09-20 10:57:01 | Autor: Emil Kowalski

Krzysztof Jarzębski jest zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Urodził się 9 czerwca 1957 roku i życie nie było dla niego łaskawe. Jego pasją jest sport, lecz choroba nowotworowa (1990) to skomplikowała. Stracił obie nogi.

Ale się nie poddał i teraz udowadnia, że tak na prawdę w życiu nie ma barier i wszystko zależy od nas samych. Wykazuje to poprzez swoją aktywność na handbik’u. Od lat najpierw na zwykłym wózku inwalidzkim a następnie na hanbik’u, pokonuje trasy maratonów w Polsce oraz w różnych częściach świata. Pokonał już wiele tras: z Berlina do Łodzi, z Łodzi do Londynu, z Zakopanego do Gdańska. Bije kolejne rekordy.

Krzysztof Jarzębski na starcie, zdj UM Pabianice

Teraz przejedzie 500 km w 24 godziny. Już wyruszył w trasę. Start odbył się wczoraj w Pabianicach. Towarzyszy mu samochód w którym jadą jego trenerzy. Przed startem pożegnali go liczni – urzędnicy, młodzież, przyjaciele.

Podczas odbywania podróży, będzie się żywił mlekiem w proszku, batonikami. Krzysztof Jastrzębski, tym samym, przymierza się do pobicia rekordu. Cała trasa to: Uniejów, Kłodawa, Konin, Słupca, Września, Kostrzyn, Kórnik, Śrem, Dolsk, Borek Wielkopolski, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Sieradz.

Dzisiaj ma się pojawić o godz. 11:00 w Pabianicach – czy mu się uda?

info. własne