MEGAMOCNI

Kubica dostanie nową ofertę?

bez_barier Kubica samochody WTCC wyścigi

Dodano 2013-07-01 13:11:38 | Autor: Jacek Gibel

Parę dni temu Citroen poinformował, że od przyszłego sezonu włączy się w rywalizację World Touring Car Championship. Jednym z kierowców stajni będzie Sebastian Loeb, dziewięciokrotny mistrz świata WRC. Głośno mówi się o tym, że jego partnerem mógłby zostać Robert Kubica.

Kubica od tego roku jeździ w barwach Citroena w seriach WRC 2 oraz ERC. W WRC Polak wystartował trzykrotnie, z czego dwukrotnie wygrywał swoją klasę samochodów. Ofertę startów w WTCC ma złożyć mu szef sportowy Citroena, Yves Matton.

Na ten moment nie ma żadnego planu, ale jeśli masz takiego kierowcę jak Robert, trzeba mu zadać to pytanie - stwierdził Matton w wywiadzie dla Eurosportu. - Jeśli będzie chciał pojechać jeden wyścig, na pewno skorzysta. Na razie nie ma tej kwestii - on jest skoncentrowanych na rajdach - ale zobaczymy, co później. Jeśli nie będzie zainteresowany, spróbujemy go sprowadzić przynajmniej na jeden wyścig.

Kubica startuje w rajdach WRC i ERC dzięki przeróbkom w samochodzie, pozwalającym na zmianę biegów manetkami przy kierownicy. Podobne rozwiązanie zastosowane byłoby w WTCC.

Ciężko powiedzieć, czy byłoby mu trudno, zanim nie spróbuje się w testach. W każdym razie mamy pomysł, aby skorzystać z jego doświadczenia. Nawet nie poprzez jazdę, ale wysłuchanie jego opinii wynikających z doświadczenia - dodał Matton.

Kubica nie byłby pierwszym niepełnosprawnym kierowcą w rajdach WTCC. Przez parę sezonów w wyścigach samochodów turystycznych brał udział Alex Zanardi, bohater naszego cyklu "Łamiąc bariery".

zdj. YouTube

(inf. własna/eurosport.onet.pl)