MEGAMOCNI

Kulawy Mikołaj nadchodzi!

Katowice Mikołaj Śląskie

Dodano 2013-12-03 14:21:06 | Autor: Emil Kowalski

Katowice - 5 grudnia 2013 r. Kulawy Mikołaj przełamie bariery, stworzy aurę życzliwości i zjednoczy społeczność UŚ. Inicjatywa jest realizowana przez niepełnosprawnych studentów, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Działu Informacji i Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i odbywa się już po raz czwarty.

Kulawy Mikołaj nawiązuje również do idei Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Niepełnosprawni, postrzegani zwykle jako mało aktywni i niesamodzielni, po raz kolejny udowadniają, że nie należy traktować ich stereotypowo.

Czwarta edycja akcji Kulawy Mikołaj dowodzi, jak wiele studenci niepełnosprawni mają do zaoferowania całej społeczności akademickiej. Mimo naturalnych barier potrafią cieszyć się życiem i dzielić radością z innymi. 5 grudnia, ubrani w mikołajkowe czapki, rozdawać będą na deptaku Bankowa drobne upominki i słodycze, a także ulotki informacyjne. Ponadto w programie wydarzenia znajdzie się Kiermasz Świąteczny oraz bogata część rozrywkowa, podczas której wystąpi między innymi Monika Kuszyńska (była wokalistka zespołu Varius Manx) oraz Kabaret „Drzewo a gada”. 

info/Uniwersytet Śląski