MEGAMOCNI

Laptopy dla niepełnosprawnych warszawiaków

bez_barier dofinansowanie projekt Warszawa

Dodano 2013-03-27 10:00:20 | Autor: Jacek Gibel

W ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Warszawie” do rąk warszawiaków trafi 2 tysiące laptopów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uczestników projektu odwiedziła prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W ramach pilotażu podstawowe przeszkolenie przejdą trzy pierwsze grupy uczestników. Każda z grup w ciągu dwóch dni zapozna się z otrzymanym sprzętem i nauczy podstawowych zasad obsługi i efektywnego korzystania z komputera. Łącznie w pierwszym etapie szkolenia przejdzie 120 osób.

Uczestnikom projektu zostanie zapewniony bezpłatny dostęp do Internetu oraz wsparcie serwisowe, a także możliwość wzięcia udziału w komponencie szkoleniowym. Same szkolenia będą realizowane nie tylko stacjonarnie, ale również w formie e-learningu. Pierwsze z nich mają na celu naukę korzystania z otrzymanego sprzętu i poznanie zasad poruszania się w sieci, szkolenia e-learningowe z kolei pozwolą na nabycie umiejętności niezbędnych do wykorzystania internetu w pracy i życiu codziennym, m.in. tworzenia, wypełniania i przesyłania dokumentów on-line czy komunikowania się z innymi internautami. Łącznie na platformie dostępnych będzie kilkanaście modułów szkoleniowych.

Wartość projektu, dofinansowanego z EFRR i będącego częścią Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, to 25,7 mln zł.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/um.warszawa.pl)