MEGAMOCNI

Leśne ostępy staną przed nami otworem!

bez_barier Fundacja las podróże

Dodano 2013-07-09 08:39:06 | Autor: Emil Kowalski

Ten projekt jest dla każdego! Zaczynając od niepełnosprawnych ze swoimi asystentami, poprzez niepełnosprawnych bez asysty (Fundacja „Podróże bez granic” taką zapewnia) a także osoby pełnosprawne, którzy chcą pomagać innym. To projekt, gdzie znajdziesz radość wśród pięknej przyrody!

Lasy – miejsca niezwykle urokliwe, wielu kojarzące się wypoczynkiem i obcowania z naturą. Ciesząc się ich pięknem osoby pełnosprawne zupełnie nie zdają sobie sprawy, że lasy są równie piękne, co zupełnie nie dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Ze względu na grząski, nierówny często piaszczysty teren nie mogą się nimi cieszyć osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub z innymi trudnościami w poruszaniu się. Zwalone konary, krętość leśnych ścieżek lub nieregularna rzeźba terenu stanowią ogromne niebezpieczeństwo także dla osób niewidomych lub słabo widzących.

Jednak to, co trudne lub wręcz nie możliwe jest dla nas tym bardziej motywujące. Postanowiliśmy "otworzyć wrota lasu" dla 12 osób z niepełnosprawnością.

Leśne ostępy staną przed nami otworem dzięki doświadczonym załogom i ich samochodom przeznaczonym do przemieszczania się w trudnym terenie. Jeśli mimo swojej niepełnosprawności masz ochotę na zaznanie biwakowej przygody w harcerskim stylu z zabawami terenowymi i integracyjnymi nie zastanawiaj się – zgłoś się! My zapewnimy sprzęt i program pozwalający cieszyć się z kontaktu z przyrodą bez względu na to z jaką niepełnosprawnością się borykasz.

WIĘCEJ INFORMACJI NA: http://podrozebezgranic.pl/lesne-podchody-dla-zaznania-puszczanskiej-przygody-zapraszamy-na-kolejny-weekend-z-fundacja-podroze-bez-granic/

ZAPRASZAMY!