MEGAMOCNI

"List w butelce"

bez_barier butelka kajakarstwo Labudda list Michalski

Dodano 2013-04-03 09:45:28 | Autor: Jacek Gibel

Dosłownie przez paroma minutami (o 9:09) w Krakowie rozpoczęła się akcja "List w butelce" zorganizowana przez kajakarza Artura Michalskiego. Spływ, który zakończy się 12 kwietnia w Gdańsku, promuje lipcowy projekt "W poszukiwaniu MOCY".

Latem na wyprawę zostanie zabranych 14 niepełnosprawnych (rekrutacja w maju), którzy będą mogli pod okiem instruktorów oswoić się z kajakami, a po szkoleniu wyruszyć na spływ Wisłą na odcinku od Kazimierza do Warszawy połączony z biwakowaniem.

Michalski będzie po drodze zbierać listy do butelki, którą następnie wrzuci do Bałtyku. Sam Artur również zamieści tam swoje przesłanie, powiązane z lipcową wyprawą: Witaj nieznajomy znalazco naszego LISTU W BUTELCE. Pozdrawiamy Ciebie z Polski, leżącej nad piękną rzeką Wisłą wpadającą do Bałtyku! Życzymy Tobie również siły do realizacji własnych marzeń! Jesteśmy przekonani, że każdy niezależnie od własnych ograniczeń może odnaleźć w sobie MOC, która będzie pomagać w dążeniu do życia w pełni. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli zechcesz dołączyć swoje przesłanie do tego LISTU i pozwolisz mu odnaleźć drogę do naszych PRZYJACIÓŁ - tych znanych ale i nieznajomych również. DZIĘKUJEMY I POZDRAWIAMY! W ostatnim etapie spływu towarzyszyć mu będzie jego imiennik, niepełnosprawny kajakarz Artur Labudda.

To nie pierwsza tego typu akcja Michalskiego. Przed rokiem kajakarz płynął z Krakowa do Warszawy, zbierając pieniądze na protezę dla rocznego Jasia Szopy.

Jak wygląda harmonogram spływu?

START, Kraków, 3.IV godz. 9.09 pomost trochę powyżej Mostu Dębnickiego w Krakowie (brzeg po stronie Wawelu). Zapraszam przed dziewiątą wszystkich, którzy chcą osobiście przekazać przesłanie do BUTELKI. Zapraszam również osoby popierające ideę organizacji Wyprawy w poszukiwaniu MOCY. Szczególnie gorąco zapraszam kajakarzy, którzy przepłyną ze mną krakowski odcinek Wisły, zwłaszcza osoby kajakujące pomimo barier. W Krakowie wspierają mnie kajakarze AKTK Bystrze. Zapraszam władze miasta oraz przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.
I NOCLEG (3.IV) - Opatowiec (przewidywana godzina 18.40)
II DZIEŃ (4.IV) - Opatowiec, start 4.IV, godzina 6.00
Połaniec - 14.30
Baranów Sandomierski - 16.30
II NOCLEG (4.IV) - Sandomierz (przewidywana godzina 19.15)
III DZIEŃ (5.IV) - Sandomierz, start 5.IV, godzina 6.00
Kazimierz Dolny, godzina 15.00
Puławy, godzina 17.00
III NOCLEG (5.IV) - Dęblin, godzina 19.30
IV DZIEŃ (6.IV) - Dęblin, start 6.IV, godzina 6.00
Kozienice - 9.00
Góra Kalwaria - 14.30
Warszawa (6.IV) - 18.30, plaża przed wejściem do Portu Czerniakowskiego
IV NOCLEG - ŚPIĘ W SWOIM DOMU
V DZIEŃ - (7.IV),Warszawa, plaża przed wejściem do Portu Czerniakowskiego (tzw. Płyta Desantu), godz. 9.09. Zapraszam kajakarzy, kibicujących oraz wszystkich, którzy wspierają ideę zorganizowania Wyprawy w poszukiwaniu MOCY. Popłyniemy wspólnie do Łomianek - mojego rodzinnego miasta. Wspierają mnie kajakarze Fundacji KiM oraz innych warszawskich klubów kajakowych. Łomianki - 11.30
Wyszogród - 17.30
V NOCLEG (7.IV) - Kępa Polska (przewidywana godzina 20.00)
VI DZIEŃ(8.IV) - Kępa Polska, start godzina 6.00
Płock - 8.30
Włocławek - 15.00
VI NOCLEG (8.IV) - Ciechocinek - 19.30
VII DZIEŃ(9.IV) - Ciechocinek, start godzina 6.00
Toruń - 8.30
Bydgoszcz - 13.00
VII NOCLEG (9.IV) - Świecie (przewidywana godzina 17.30)
VIII DZIEŃ (10.IV) -Świecie, start godzina 6.00
Grudziądz - 8.00
VIII NOCLEG (10.IV) Tczew - (przewidywana godzina 17.30)
IX DZIEŃ (11.IV) - zakończenie spływu w Gdańsku, Żabi Kruk. Ostatni odcinek przepłynę m. in. w towarzystwie kajakarzy z Żabiego Kruka. Przepłynie go kajakiem również Artur Labudda.
X DZIEŃ - Hel, 12.IV, godzina 11.11 - wypływamy łodzią motorową sterowaną przez Artura Labuddę na pełne morze. Przedstawiciele mediów mają możliwość skorzystania z miejsca na łodzi, która nam będzie towarzyszyła (proszę o ustalenie możliwości i warunków pod tel. 608 25 76 57 - łódź „Anja").
12.00 LIST W BUTELCE wyruszy w samotny rejs ku swojemu przeznaczeniu.

Artur Michalski (organizator i uczestnik wyprawy LIST W BUTELCE)

zdj. fundacjakim.pl

(inf. własna/mat. prasowe)