MEGAMOCNI

Lubelski żłobek z miejscami dla niepełnosprawnych w nowej siedzibie

bez_barier Lublin żłobek

Dodano 2013-07-09 09:30:13 | Autor: Jacek Gibel

Wczoraj lokalizację zmienił lubelski Żłobek nr 3, mieszczący się do tej pory w gmachu przy al. Piłsudskiego. Placówka, która działać będzie teraz przy ul. Wolskiej 5, ma dyżurować przez całe lato.

Jak mówi Barbara Puszka, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków,  poprzednia siedziba żłobka była stara, ciasna, nie spełniała wymogów i brakowało jej placu zabaw.

O nowym obiekcie wypowiada się dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta, Tadeusz Dziuba. Miesiąc temu odebraliśmy obiekt od wykonawcy, wraz z wyposażeniem kosztował 12,5 miliona złotych, budowa trwała dwa lata. Składa się z dwóch budynków. Na parterze i częściowo na pierwszym piętrze znajduje się żłobek, a na pierwszym i drugim przedszkole. Jest oddzielny plac dla dzieci żłobkowych i oddzielny dla tych z przedszkola. Odrębne są również kuchnie.

Nie będzie to samodzielna jednostka, ale filia Przedszkola nr 12 działającego przy pl. Bychawskim, które dopiero ma się wprowadzić na Wolską. Aż 30 ze 120 miejsc jest przewidzianych dla dzieci niepełnosprawnych. Na funkcjonowanie tej placówki miasto zdobyło unijną dotację, która pokryje niemal wszystkie koszty działalności przez najbliższe dwa lata.

Co ważne, żłobek będzie działał przez cały lipiec i sierpień od godziny 6 do 19. To wyjątek, bo pozostałe placówki tego typu pracują tylko przez jeden miesiąc wakacji.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/mmlublin.pl)