MEGAMOCNI

Lublin pomoże niepełnosprawnym

Lublin projekt

Dodano 2013-02-25 14:36:36 | Autor: Emil Kowalski

Wiceprezydent Lublina Monika Lipińska, ogłosiła, że gotowy jest projekt „Program działań na rzecz niepełnosprawnych mieszkańców miasta Lublin na lata 2013–2015”. Od 22 lutego 2013 roku przez 21 dni, niepełnosprawni i wszyscy mieszkańcy będą mogli zgłaszać uwagi i wnioski co do projektu.

Ma to się odbywać za pośrednictwem stron internetowych Urzędu Miasta. W ramach tego przedsięwzięcia Lublin chce wydać w roku 2013 prawie 44 mln. Złotych na różne formy wsparcia niepełnosprawnych m.in. na aktywizację społeczną.

W kwietniu ma ruszyć projekt wspierający zatrudnienie osób niepełnosprawnych, w ramach którego osoby takie będą mogły liczyć na pomoc doradców zawodowych i 8 osób dostanie 6-miesięczny staż zawodowy, a 13 – roczną pracę w Urzędzie Miasta.

Także od tego miesiąca będzie można korzystać z pomocy asystenta osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni będą mogli skorzystać z takiego wsparcia np. w komunikacji miejskiej, w poruszaniu się na wózku po mieście, na uczelni czy przy wyjściu do kina. Zainteresowani powinni zgłaszać się do MOPR.

info. własne/mmlublin.pl