MEGAMOCNI

Maciej Lepiato coraz wyżej w górę!

Lepiato skoki

Dodano 2013-06-10 13:08:36 | Autor: Emil Kowalski

Nasz utalentowany, niepełnosprawny skoczek wzwyż, pobił swój kolejny rekord życiowy. Tym razem pokonał wysokość 2.22 m i jednocześnie, skutecznie zbliża się do wysokości 2.38 m, która to pozwala na start w igrzyskach olimpijskich wspólnie z zawodnikami pełnosprawnymi.

Rekord padł podczas niedzielnego Opolskiego Festiwalu Skoków. To najlepszy na świecie rezultat w jego kategorii.

Złoty medalista igrzysk paraolimpijskich 2012., nie krył zaskoczenia i wyraził radość. Planował wyrównać na zawodach swoją życiówkę 2,18m. Jak widać „przeliczył się” i wprowadził wszystkich w podziw.

W wywiadach jednak, podkreśla swoje rozczarowanie dotyczące sportowców niepełnosprawnych a konkretnie chodzi o to, że nie są oni postrzegani w odpowiedni sposób. Ich popularność miała miejsce po londyńskiej paraolimpiadzie, po czym media ucichły w swoich doniesieniach na ich temat.

Pan Maciej Lepiato, mimo tych trudności, ciężko trenuje i wyraża nadzieję, że rozgłos na temat zawodników niepełnosprawnych będzie coraz większy.

Zachęcamy do przeczytania innego z artykułów na temat naszego reprezentanta w tym artykule – „Maciej Lepiato skacze wzwyż łamiąc bariery".

zdj. Wikipedia