MEGAMOCNI

Mała Paulinka potrzebuje wózek

Paulinka pomoc wózek

Dodano 2014-01-22 07:45:48 | Autor: Emil Kowalski

Potrzebny jest wózek dla podopiecznej Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni - Paulinki Szafirskiej. W tym celu instytucja organizuje zbiórkę w postaci nakrętek po napojach. Akcja skierowana jest do wszystkich placówek edukacyjnych z całego kraju.

Paulinka Szafirska, podopieczna Stowarzyszenia Niepełnosprawni Sprawni pilnie potrzebuje wózka, ponieważ wyrosła z modelu dziecięcego. Paulinkę wychowuje samotnie mama, która nie może podjąć pracy ze wzgledu na fakt, że dziewczynka jest całkowicie uzależniona od pomocy osoby dorosłej. Wózek spełniający wszystkie funkcje potrzebne do sprawnego poruszania się dziewczynki kosztuje 9000 złotych. Refundacja z NFZ wynosi 3000 złotych. Kwota potrzebna na zakup wózka to 6000 złotych.

Na ten cel stowarzyszenie ogłasza akcję - konkurs „Wyczarujmy Wózek” - bo tylko dzięki czarodziejom z przedszkoli i szkół ta akcja może się zakończyć powodzeniem. Do udziału w akcji - konkursie organizatorzy zapraszają wszystkie placówki edukacyjne z terenu całego kraju.

Konkurs polega na zabraniu przez placówkę jak największej ilości plastikowych nakrętek, które będą monetą na zakup wózka dla Paulinki. Placówki, które wyrażą chęć uczastnictwa w akcji - konkursie proszone są o kontakt mailowy z koordynatorem akcji w celu potwierdzenia uczestnictwa. Potwierdzenie jest konieczne w celu zorganizowania odbioru i transportu nakrętek!

Konkurs trwa do 30 maja 2014 roku.

Rozstrzygniecie konkursu - 15 czerwca 2014 roku.

niepelnosprawnisprawni.eu