MEGAMOCNI

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych - integracja w powiecie nowotarskim

dofinansowanie Małopolskie projekt

Dodano 2014-05-15 12:57:28 | Autor: Jacek Gibel

Powiat nowotarski i województwo małopolskie przeznaczą po 25 000 zł na realizację projektu "Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych". Porozumienie o dofinansowaniu programu podpisano we wtorek w nowotarskim starostwie.

Umowę podpisali: ze strony urzędu marszałkowskiego wicemarszałek Wojciech Kozak, ze strony powiatu - starosta Krzysztof Faber i jego zastępca Maciej Jachymiak.

Głównym celem realizowanego w bieżącym roku projektu jest integracja niepełnosprawnych oraz podejmowanie działań zapobiegających wykluczeniu społecznemu. Powiat dofinansuje m.in. organizację czerwcowej Spartakiady w Rabce-Zdroju, plener malarski i Małopolski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Nowym Targu. We wrześniu w ramach projektu zorganizowana będzie też prezentacja filmów o problemach i życiu osób niepełnosprawnych.

To dla nas ważny projekt. Wiedza dotycząca środowiska osób niepełnosprawnych jest wciąż zbyt mała, a pełna integracja możliwa jest głównie dzięki wzajemnemu poznaniu. Dlatego w ramach projektu skoncentrowaliśmy się na realizacji działań ukierunkowanych na prezentację umiejętności m.in. sportowych i artystycznych osób niepełnosprawnych. Liczę na to, iż realizacja projektu o zasięgu subregionalnym, w której będą również uczestniczyły osoby niepełnosprawne z powiatu suskiego i tatrzańskiego przyczyni się do zmniejszenia wykluczenia społecznego - mówi Faber.

(inf. własna/tygodnikpodhalanski.pl)