MEGAMOCNI

Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnościami w Stalowej Woli

marsz

Dodano 2014-05-08 07:34:01 | Autor: Jacek Gibel

Nie tylko w Białymstoku odbywał się Marsz Godności. Z podobną inicjatywą wystąpiło w Stalowej Woli Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej SZANSA.

5 maja w godzinach od 11.00 do 13.00 odbył się tam Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnościami.

Jak mówi Maria Kasprowicz ze Stowarzyszenia: Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych chcieliśmy zamanifestować prawo osób z niepełnosprawnościami do nauki, pracy, miłości, czyli do normalnego życia. Organizatorzy chcieli przypomnieć mieszkańcom Stalowej Woli o istnieniu licznych organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i ich podopiecznych, o potrzebie integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. Uświadomić jak różnorodne są niepełnosprawności i pokazać możliwości osób niepełnosprawnych. Zwrócić  uwagę władz i społeczeństwa  na bariery: edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturowe i mentalne.

W marszu wzięło udział ponad 430 osób. Były to dzieci, młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne w towarzystwie rodziców, nauczycieli, terapeutów oraz przyjaciół i znajomych. Po przejściu ulicami miasta uczestnicy prezentowali się na scenie. Na zakończenie spotkali się ze Starostą Stalowowolskim oraz Prezydentem Miasta Stalowej Woli.

Uczestnicy Marszu Godności w Stalowej Woli poparli postulaty Ogólnopolskiej Manifestacji Godności Osób z Niepełnosprawnościami, która odbyła się tego samego dnia w Warszawie.

zdj. Katarzyna Dziółko

(SZANSA)