MEGAMOCNI

„Marsz turecki” W. A. Mozarta na cztery ręce na jednej gitarze

gitara ludzie Mozart muzyka

Dodano 2013-07-18 07:32:08 | Autor: Emil Kowalski

Entuzjazm publiczności zarówno na koncertach kameralnych jak i dużych salach koncertowych, to już domena Marcin Czarneckiego i Piotr Dębowskiego. Grają instrumentalną muzykę akustyczną z sukcesem łącząc różne gatunki i style muzyczne. 

Marcin Czarnecki i Piotr Dębowski ukończyli Akademię Muzyczną w Łodzi. Ich występy cechuje perfekcja i wirtuozeria. W ich repertuarze znajduje się wiele utworów klasycznych, jak i jazzowych, pop, flamenco, folk, ragtime czy nawet country – niejednokrotnie prowokują i wprawiają w zakłopotanie recenzentów poważnych pism fachowych. W ich muzyce przeważa kontrast w postaci utworów dynamicznych jak i pięknych, nastrojowych smooth-jazzowych ballad.

Wykonują wiele znanych kompozycji muzyki instrumentalnej w swoich własnych, oryginalnych aranżacjach (w tym również wielkie hity muzyki światowej) jak również własne utwory. Oprócz Polski, koncertują na scenach Europy (m.in. we Francji, Włoszech , Niemczech, na Wyspach Kanaryjskich, na Słowacji) a także w USA.

Używają gitar elektroklasycznych i elektroakustycznych umiejętnie wykorzystując elektroniczne procesory dźwiękowe.

Na swoim koncie maja kilkaset koncertów oraz występów w radiu i telewizji, wydanie 2 płyt CD: „Wielkie przeboje w wersji gitarowej”( Music Voice ), „World Greatest Hits” (Professional Music Press). Potwierdzeniem kunsztu artystycznego i najwyższego poziomu wykonawczego zespołu są entuzjastyczne recenzje zarówno przedstawicieli młodej generacji słuchaczy, jak i stałych bywalców filharmonii, w tym nawet najbardziej surowych recenzentów muzyki klasycznej oraz wielokrotne bisy po ich koncertach.

Duet był wielokrotnie nagradzany:

  • I miejsce w plebiscycie magazynu „Gitara i Bas” -Gitarowy Top ’99- w kategorii „Inne style muzyczne”
  • I miejsce w plebiscycie czytelników „Świata Gitary” w kategorii „Najlepszy polski zespół z udziałem gitary” (2005r);
  • II miejsce w kategorii- „Najlepsza polska płyta gitarowa” dziesięciolecia.

Są jedynym duetem gitarowym na świecie wykonującym „Marsza tureckiego” W. A. Mozarta na cztery ręce na jednej gitarze.

Najbliższy koncert - 3 lipca 2013 r., godz. 19.00, Kościół pw. św. Katarzyny (ul. Vilniaus 30, Wilno)

info. własne/losdesperados.pl