MEGAMOCNI

Mega impreza niepełnosprawnych - "Kocham Kraków z wzajemnością"

bez_barier imprezy integracja Kraków

Dodano 2013-05-21 13:48:29 | Autor: Emil Kowalski

„Kocham Kraków z Wzajemnością” – rusza 24 i potrwa do 31 maja. To dni niepełnosprawnych. XIV Tydzień Osób Niepełnosprawnych jest częścią Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie o charakterze integracyjnym, organizowane przez Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy organizacji pozarządowych z terenu całej Małopolski.

Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji a wśród nich: prezentacje artystyczne, zawody wspinaczkowe, zmagania sportowe, spływ kajakowy, Mecz Orange Ekstraklasy Wisła Kraków – Ruch Chorzów z audiodeskrypcją, Integracyjny Dzień Dziecka.

Patronat objęły najwyższe władze województwa i miasta Krakowa z Prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim i Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową na czele.

Niepełnosprawni wózkowicze będą mogli w czasie trwania tej ośmiodniowej imprezy, sprawdzić się jako kajakarze, niewidomi i niesłyszący będą uczestniczyć w spektaklach teatralnych i wszyscy razem mogą rywalizować w zawodach pływackich. W ciągu tych dni osoby niepełnosprawne prezentują swoje talenty artystyczne, spełniają marzenia, których sami nie byliby w stanie zrealizować.

Inauguracja 24 maja o godz. 10. Na Płycie Głównej Rynku w Krakowie. Będą liczne atrakcje łącznie z prezentacjami artystycznymi. Impreza ta, to również zawody sportowe ze wspinaczkowymi na czele. Jako finał imprezy, planowany jest mecz T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków  - Ruch Chorzów z audiodeskrypcją.

Podczas tegorocznej edycji Tygodnia „Kocham Kraków z Wzajemnością" krakowskie kina, teatry i muzea zaproponują osobom niepełnosprawnym z całego województwa małopolskiego specjalną ofertę kulturalną, z której skorzysta ponad 5 tys. osób.

Program imprezy

info. własne/krakow.pl

zdj. krakow.pl