MEGAMOCNI

Miasta przyjazne niepełnosprawnym - integracja bez barier się rozwija

bez_barier Chodzież Chorzów integracja Jarocin Poznań

Dodano 2013-06-08 12:32:39 | Autor: Emil Kowalski

Poznański projekt został uznany jako bardzo innowacyjny. Uroczystości i transmisja wydarzenia, miała miejsce na antenie TVP1, 26 maja o godz. 18:50.

Podczas Gali Finałowej Konkursu "Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych" Poznań został nagrodzony za "wyobraźnię w działaniach podejmowanych na rzecz osób z dysfunkcją wzroku" w ramach zaprezentowanej dobrej praktyki  - "Informacja dla wszystkich".

Wyróżniono również, ex aequo: Miasto Czarnków oraz Gmina Kostrzyn Wielkopolski. Miasta zostały nagrodzone finansowo o wartości 15.000zł. Dodatkowo wyróżnienia otrzymały:

  • Powiatowi Pilski (za „wrażliwość w tworzeniu warunków sprzyjających aktywizacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych”)
  • Gmina Jarocin (za „wrażliwość w tworzeniu warunków do integracji, znoszenia barier i przeciwdziałania dyskryminacji osób niepełnosprawnych”)
  • Powiat Chodzieski (za „współpracę z organizacjami pozarządowymi w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych”).

Natomiast miasta, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, czyli: Miasto Konin, Gmina Rawicz, Gmina Borek Wielkopolski, Gmina Kleszczewo, Gmina Kwilcz i Gmina Kórnik, otrzymały oficjalne podziękowania w postaci kwiatów i dyplomów.

I tak oto, jak już wspominaliśmy w kilku naszych relacjach m.in.: "Modne trendy - miasto przyjazne niepełnosprawnym", polskie miasta sukcesywnie realizują zadania integracyjne i przy tym rywalizują między sobą. To bardzo obiecujący symptom, na którym korzystają osoby niepełnosprawne lecz nie tylko, bowiem każde tego typu udogodnienie, jak się okazuje w praktyce, przydaje się również innym, chociażbym matkom z dziećmi w przypadku udoskonaleń infrastruktury.

Oby tak dalej.

Uwaga!

Jesli masz swoje miejsce przyjazne dla osób niepełnosprawnych lub niedostosowane do ich potrzeb, możesz takie dodać do naszego zbioru na mapie pod linkiem DODAJ MIEJSCE.

info. włąsne/rops.poznan.pl

zdj.rops.poznan.pl