MEGAMOCNI

Michał Znaniecki wystawi sztukę "Szukając Leara: Verdi"

spektakl sztuka teatr Verdi

Dodano 2013-07-08 23:12:44 | Autor: Emil Kowalski

W sztuce wystąpią mieszkańcy domów opieki społecznej podległych Miejskiemu Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu. Obecnie trwają próby do przedstawienia. Osoby, które na co dzień mają utrudniony dostęp do teatru, zagrają swoje role obok świata opery i teatru.

Wśród odtwórców głównych ról znajdują się Jerzy Artysz (Król Lear), Ewa Biegas (Kordelia), Karina Skrzeszewska (Goneril) oraz Wojciech Malajkat (Fool). 

Premiera odbędzie się 20 lipca, o godz. 19:00 we Wrocławiu (IMPART , ul. Mazowiecka 17) oraz próba generalna odbędzie się 19 lipca 2013, godz. 19.00.  

Przedstawienie będzie można zobaczyć również w grudniu na scenie Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Projekt ma unikalny charakter i zostanie pogłębiony o autentyczne doświadczenia życiowe i emocje każdego uczestnika. 

Sztuka to część przedsięwzięcia, które ma na celu przybliżenie świata muzyki i teatru osobom wyłączonym z aktywnego uczestnictwa w kulturze. W sumie mają powstać cztery przedstawienia, z których każde angażować będzie inną grupę społecznie wykluczonych. 

Współorganizatorem jest Biuro Festiwalowe IMPART 2016 a projekt został dofinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

info. własne/E-Teatr

zdj. Wikipedia