MEGAMOCNI

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych 2013 r.

imprezy teatr zespoły

Dodano 2013-02-15 10:25:34 | Autor: Emil Kowalski

Jest okazja do zaprezentowania twórczości zespołów scenicznych w skład których wchodzą osoby niepełnosprawne. Jak co roku jest organizowany Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych

Jest to przegląd teatrów, który ma otwartą formułę. Głównym celem jest integracja osób niepełnosprawnych z różnych środowisk i państw. Przy okazji wydarzenia, będzie można poznać okolice Kociewia i Kaszub gdzie jest organizowane wydarzenie.

Zgłoszenia zespołów są przyjmowane do 31 marca br. Przyjmowane są zespoły sceniczne, w skład których wchodzą osoby niepełnosprawne. Zespoły mogą liczyć do 10 osób ( większe grupy wyłącznie po uzgodnieniu z organizatorami ) oraz do 3 opiekunów. Prezentacje mogą trwać do 20 minut. Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy i powstającą w związku z tym barierę językową, prezentacje sceniczne nie mogą zawierać „słowa mówionego”,  powinny bazować na grze ciałem, światłem i muzyką. W karcie zgłoszenia należy wyraźnie zaznaczyć rodzaj prezentacji np. taniec, pantomima, teatr światła itd.

Zespół tworzyć mogą wyłącznie osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności przy czym orzeczenie musi być ważne w terminie realizacji Przeglądu.

Pełny regulamin i karta zgłoszeniowa TUTAJ