MEGAMOCNI

Miejski Urząd Pracy wprowadza tłumacza on-line

bez_barier Lublin migowy tłumacz Urząd

Dodano 2014-07-30 09:27:26 | Autor: Jacek Gibel

Miejski Urząd Pracy w Lublinie wprowadził usługę tłumacza języka migowego on-line. Ułatwi to załatwianie spraw przez osoby niesłyszące. Tłumacz on-line dostępny jest w godzinach pracy urzędu, a tłumaczenie rozmowy odbywa się w czasie rzeczywistym.

Usługa Tłumacza migowego on-line to profesjonalny system komunikacji niewerbalnej, który opiera się na bezpośrednim dostępie on-line do Contact Center poprzez dedykowane urządzenie peryferyjne i łącze internetowe.

Osoba niesłysząca lub niedosłysząca może zauważyć w MUP informacje graficzne kierujące do określonego miejsca, gdzie znajduje się stanowisko zdalnego tłumacza on-line. Pracownik dzięki specjalnemu urządzeniu łączy się z tłumaczem języka migowego, który w czasie rzeczywistym za pomocą wideokonferencji tłumaczy rozmowę między pracownikiem MUP, a interesantem. Dzięki temu, osoba niesłysząca przy wsparciu tłumacza on-line kompleksowo załatwia sprawę bez zbędnych nieporozumień. Nowe narzędzie zdecydowanie usprawnia i ułatwia komunikację pomiędzy klientem posługującym się językiem migowym, a pracownikiem Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Dzięki nowej usłudze nie ma konieczności składania w MUP wniosków o świadczenie usług tłumacza, nie trzeba także wcześniej powiadamiać urzędu o chęci skorzystania z tłumacza. Poniżej prezentujemy schemat działania systemu.

zdj. um.lublin.pl

(um.lublin.pl)