MEGAMOCNI

Ministerstwo odpowiada na apel niewidomych szczecinian

bez_barier niewidomi sygnalizacja Szczecin

Dodano 2013-06-06 11:52:10 | Autor: Jacek Gibel

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zareagowało w końcu na apel niewidomych szczecinian, którzy domagali się zamontowania sygnalizacji dźwiękowej przy niedawno wyremontowanych ul. Arkońskiej i Wszystkich Świętych.

Resort upomniał władze miasta i podkreślił, że każda nowa inwestycja powinna uwzględniać potrzeby niepełnosprawnych. Ministerstwo dodało, że - według prawa budowlanego - sygnalizatory dźwiękowe powinny znaleźć się zwłaszcza w rejonach, które często odwiedzają niepełnosprawni. Nie wyciągnie jednak póki co konsekwencji wobec władz Szczecina.

Skrzyżowanie ulic Arkońskiej i Niemierzyńskiej takim miejscem jest - powiedzial Józef Małosek, prezes Polskiego Związku Niewidomych w Szczecinie. - Tam są zarówno obiekty prywatne, jak i publiczne. Przede wszystkim szpital i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zanim niewidomi doczekali się reakcji ministerstwa, przez kilka miesięcy prosili Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego o zainstalowanie urządzeń. W odpowiedzi usłyszeli, że sygnalizatory zostaną zainstalowane, kiedy w budżecie pojawią się pieniądze na ten cel.

Koszt jednego sygnalizatora zaczyna się od 500 złotych. Remont Arkońskiej i przebudowa Wszystkich Świętych kosztowały po kilkadziesiąt milionów złotych.

zdj. sxc.hu

(inf. własna/radioszczecin.pl)