MEGAMOCNI

Miss Polski na wózku już za 2 dni! - My trzymamy kciuki na Monikę Buczyńską z Podlasia

Buczyńska konkurs miss

Dodano 2013-08-02 11:59:56 | Autor: Emil Kowalski

Już tylko 2 dni dzielą nas od ścisłego finału Miss Polski na wózku. 4 sierpnia, odbędzie się gala podczas, której zostanie wyłoniona tegoroczna zwyciężczyni konkursu piękności. W finale wystąpi 10 kandydatek.

Do konkursu przystąpiło 72 pięknych panien. Swój głos na kandydatki oddało aż 200 tys. osób z całego kraju.

Do finałowego wystąpienia, kandydatki przygotowały się podczas Warsztatów Miss w hotelu Akor w Bydgoszczy. Tam finalistki, dokonały doboru strojów, odbyły make-up, liczne sesje zdjęciowe oraz  ćwiczyły choreografię.

zdj. Fundacja Jedyna Taka

Gala finałowa odbędzie się w dniu 4 sierpnia o godz. 19:30 w Muszli Koncertowej w Ciechocinku. Weźmie w nich udział dziesięcioro kobiet:

Monika Buczyńska - woj. podlaskie, Angelika Chrapkiewicz-Gądek - woj. małopolskie, Olga Fijałkowska - woj. mazowieckie, Natalia Grynkiewicz - woj. warmińsko-mazurskie, Sylwia Klusek - woj. mazowieckie, Katarzyna Lewera - woj. opolskie, Izabela Sopalska - woj.mazowieckie, Iwona Warzywoda - woj. łódzkie, Ewa Woźniak - woj. lubelskie, Weronika Wróbel - woj. dolnośląskie.

My trzymamy kciuki za Monikę Buczyńską z woj. podlaskiego, która jest 23 letnią absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie. Teraz studiuje w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi z Ośrodkiem Dydaktycznym w Augustowie. Pracuje w szkolnym sekretariacie. W przyszłości marzy o skończeniu kolejnego kierunku jakim jest Profilaktyka Uzależnień, by móc pomagać innym. W swoim życiu bardzo ceni sobie wartości rodzinne. Uwielbia muzykę i gustuje w coverach mistrzów nut. Jest osobą optymistycznie nastawioną do życia, pełni energii i wigoru. Na wózku porusza się od 2 lat. Pani Monika, zdobyła ponad 10 tys. głosów, co dało jej 3 lokatę wśród 10-ciu finalistek. Można o nie poczytać na jej stronie Facebook - https://www.facebook.com/pages/Monika-Buczy%C5%84ska-Official/477381642335409 .

Warunkiem przystąpienia do konkursu, było obywatelsko polskie, poruszanie się na wózku potwierdzone orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, wiek od lat 16 (za zgodą rodzica) i chęć pokazania światu, że niepełnosprawność nie musi oznaczać braku szukania sposobów samorealizacji i dążenia do spełnienia wyśnionych marzeń.

Konkurs organizuje Fundacja Jedyna Taka