MEGAMOCNI

Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce na Siedząco

Elbląg mistrzostwa siatkówka

Dodano 2013-04-04 13:45:06 | Autor: Jacek Gibel

Już we wrześniu tego roku w Elblągu odbędą się Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce na Siedząco. Sportowcy będą walczyć o najwyższe laury od 14 do 22 września. To największa impreza sportowa tego typu na przestrzeni ostatnich lat w Polsce.

Chęć udziału we wrześniowych mistrzostwach wyraziły 24 drużyny (14 męskich oraz dziesięć żeńskich), wśród nich obie reprezentacje Polski. Elbląg będzie również gościł przyszłoroczne mistrzostwa świata w tej dyscyplinie (10-22 czerwca). W walce o organizację mistrzostw Starego Kontynentu polskie miasto pokonało kandydatury z Holandii, Niemiec, Rosji i Serbii. Elbląg był już gospodarzem tej imprezy w 2009 roku.

Elbląskich działaczy wspomoże miasto, a także Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Dzisiaj podpisano porozumienie w tej sprawie, a także oficjalnie odsłonięto logo obydwu mistrzostw.

Organizacją zajmie się elbląski Integracyjny Klub Sportowy ATAK, natomiast do obowiązków miasta będzie należała promocja imprezy.

Przy takiej imprezie istotne jest również to, aby pojawiło się jak najwięcej wolontariuszy, których ma zapewnić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Uczelnia już teraz zachęca do udziału w wolontariacie swoich studentów.

Organizatorzy szacują, że mistrzostwa Europy zamkną się w sumie ok. miliona złotych, natomiast mistrzostwa świata w ok. 1,5 mln złotych, jednakże jak powiedział Tomasz Woźny, prezes IKS ATAK i wiceprezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych, wiele rzeczy będzie odbywało się na zasadzie wolontariatu oraz darowizn barterowych.

zdj. pwsz.elblag.pl

(inf. własna/portel.pl)