MEGAMOCNI

Mistrzostwa Europy w koszykówce na wózkach - ósme miejsce Polaków

Frankfurt koszykówka mistrzostwa

Dodano 2013-07-08 08:44:48 | Autor: Jacek Gibel

Zakończyły się mistrzostwa Europy w koszykówce na wózkach. We Frankfurcie Polacy zajęli ósme miejsce, przegrywając wszystkie trzy spotkania fazy pucharowej.

W ćwierćfinale nasi reprezentanci trafili na zwycięzcę grupy A i przyszłego mistrza Europy, Wielką Brytanię. Mimo walki w pierwszej kwarcie, Brytyjczycy szybko odskoczyli naszym koszykarzom i do przerwy prowadzili już 51:29. W drugiej połowie powiększyli jeszcze tę przewagę, wygrywając aż 89:56.

W walce o miejsca 5-8 Polacy zmierzyli się z Włochami. Tutaj walka trwała aż do trzeciej kwarty, po której wynik brzmiał 42:50. W ciągu ostatnich 10 minut rywale rzucili jednak aż 22 punkty tracąc o połowę mniej i pokonali biało-czerwonych 72:53.

W ostatnim meczu, o gwarantujące udział w mistrzostwach świata siódme miejsce, naszymi rywalami byli Holendrzy. Tu kluczowa okazała się być pierwsza kwarta, przegrana 9:20. Pozostałe trzy były wyrównane i kończyły się niewielkimi przewagami jednej bądź drugiej drużyny, jednak 11-punktowa strata z pierwszych dziesięciu minut utrzymała się do samego końca. Polacy ulegli "pomarańczowym" 65:76 i nie zakwalifikowali się do mistrzostw świata.

Zagraliśmy dziś bardzo dobrze. Byliśmy zjednoczonym zespołem i graliśmy dobry mecz, ale w tym momencie Holandia jest lepszym zespołem. Dużo razem trenowali, my nie mieliśmy takiej okazji. Mamy teraz dwa lata do następnych mistrzostw Europy, powiedział po meczu trener Polaków, Marcin Balcerowski.

Tytuł mistrzowski obroniła Wielka Brytania, która pokonała w finale Turcję 59:57.