MEGAMOCNI

Mistrzostwa Europy w Szermierce na Wózkach - Strasburg 2014 - Polska - Rosja 0:2

mistrzostwa sport Strasburg2014 szermierka

Dodano 2014-06-12 09:26:28 | Autor: Jacek Gibel

Polskie drużyny florecistów i szpadzistek zmierzyły się wczoraj w walce o medale z ekipami Rosji. Dwukrotnie lepsi okazali się jednak nasi wschodni sąsiedzi.

Polki (Marta Makowska, Marta Fidrych, Renata Burdoń) w ćwierćfinale miały wolny los, a w meczu półfinałowym okazały się minimalnie lepsze od ekipy Ukrainek (43:42). W finale nie miały jednak szans, przegrywając wyraźnie z Rosją 32:44.

Dużo większe problemy sprawili rywalom floreciści (Grzegorz Pluta, Adrian Castro, Radosław Stańczuk, Rafał Bogdan Treter). W ćwierćfinale wyeliminowali Ukraińców 45:34, a do finału awansowali, pokonując faworyzowanych gospodarzy 45:40. Tam jednak nie sprostali ekipie rosyjskiej, przegrywając jednak zaledwie 42:45.

Dziś o medal powalczy męska reprezentacja szpady (Norbert Całka, Dariusz Pender, Kamil Rząsa, Radosław Stańczuk). Polacy w ćwierćfinale zmierzą się z Niemcami, a już rundę później na ich drodze może stanąć... ponownie Rosja. W ewentualnym finale nasza reprezentacja może trafić na Francuzów (wolny los w ćwierćfinale), Ukraińców lub Greków.

Czwartek jest ostatnim dniem zmagań szermierzy na wózkach podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Strasburgu. Do tej pory Polacy zdobyli dziewięć krążków - 1 złoty, 5 srebrnych i 3 brązowe - co daje im czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Prowadzą Rosjanie (5-5-11) przed Ukrainą (4-1-4) i Węgrami (2-1-2).

O wynikach będziemy informować na naszym portalu.

zdj. euroescrime2014.com

(inf. własna/euroescrime2014.com)