MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - ciągle bez 20 medali

lekkoatletyka Lyon mistrzostwa

Dodano 2013-07-26 14:08:18 | Autor: Jacek Gibel

Polakom nadal brakuje trochę do dwudziestu medali na lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Dziś rano dziewiętnasty - srebrny - krążek zdobył nasz kulomiot Paweł Piotrowski.

Piotrowski pchnął kulę na odległość 12.91m, co jest najlepszym jego wynikiem w sezonie. Zwyciężył - wyrównując rekord świata - Rosjanin Władimir Swiridow rzutem na 14.70m. Podobna sztuka nie udała się Lucynie Kornobys, która z rezultatem 6.56m zajęła odległe, 12 miejsce.

Sesja wieczorna przyniesie kolejne emocje w konkursach kulomiotów. O 15:32 w klasyfikacji F56/57 (sportowcy na wózkach) wystąpi Krzysztof Smorszczewski, a parę minut później rekordzistka świata i główna kandydatka do złota w klasyfikacji F20 (niepełnosprawni intelektualnie), Ewa Durska. Ostatnim naszym kulomiotem będzie najstarszy w stawce Tomasz Blatkiewicz, rekordzista mistrzostw świata sprzed siedmiu lat. Blatkiewicz ma drugi najlepszy rezultat życiowy i ustępuje tylko rekordziście świata, Chińczykowi Dongowi Xia.

"Pewny" medal - i to co najmniej srebrny - mamy w konkurencji rzutu dyskiem, która rozegra się o 18:20. W stawce - poza Bartoszem Tyszkowskim - jest bowiem tylko jeden inny zawodnik, Brazylijczyk Jonathan Santos.

O awans do finału w biegu na 100 metrów powalczy Alicja Fiodorow, wczorajsza brązowa medalistka mistrzostw na dwukrotnie dłuższym dystansie. W drugim biegu półfinałowym wystąpi z kolei Katarzyna Piekart. Półfinały sprintu zostaną rozegrane o 17:39 i 17:47.

Zmagania na żywo można śledzić na YouTube'owym kanale mistrzostw. O wynikach poinformujemy również na naszym portalu.

zdj. paralympic.org

(inf. własna/paralympic.org)