MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - kolejny wysyp medali

lekkoatletyka Lyon mistrzostwa

Dodano 2013-07-25 11:54:24 | Autor: Jacek Gibel

Polacy ponownie wzbogacili swój dorobek medalowy. Nie zawiedli ci, na których najbardziej liczyliśmy - kulomioci.

Na najwyższym stopniu podium stanął absolutny faworyt konkurencji w klasyfikacji T35, Tomasz Pauliński. Polak znowu zdeklasował rywali rzutem na 11.11m, wyprzedzając drugiego Wenezuelczyka Alexisa Jose Paeza o 130 centymetrów. Tuż za nim uplasował się drugi z naszych reprezentantów, Michał Głąb (9.47m).

Trzeci z naszych kulomiotów, startujący na wózku Janusz Rokicki przegrał w klasyfikacji F58 tylko z rekordzistą świata Aleksiejem Aszapatowem. Wynik 14.98m wystarczył jednak do srebrnego medalu.

Srebro przypadło też w udziale niepełnosprawnemu intelektualnie Danielowi Pekowi w biegu na 1500 metrów. Za podium znalazł się niestety rekordzista świata (wynik 3:54.07 z Tunisu jest na czele list już od 10 lat!) Rafał Korc.

Po południu kolejne szanse medalowe.

O 15:30 maczugą rzucać będzie Maciej Sochal. Polak znajduje się w gronie faworytów do medalu. Dwie minuty później na starcie znów staną kulomioci - tym razem w klasyfikacji F11 (sportowcy niewidomi i bardzo słabo widzący), gdzie wystąpi Mirosław Madzia.

W innej konkurencji dla sportowców z niepełnosprawnością wzrokową - 1500m w klasyfikacji T13 - powalczą Łukasz Wietecki i Patryk Łukaszewski. Szczególnie liczymy na dyspozycję tego pierwszego. Start o 16:08.

O 17:30 na 200 metrów pobiegnie Alicja Fiodorow, również nie pozbawiona szans medalowych. Polka ma drugi rekord życiowy w stawce.

Polskie starty w czwartek zakończy Mateusz Michalski - murowany faworyt do "złota". Polak jako jedyny z finalistów biegu na 100 metrów zszedł w tym sezonie poniżej 11 sekund, uzyskał też najlepszy czas w półfinałach.

Zmagania na żywo można śledzić na YouTube'owym kanale mistrzostw. O wynikach będziemy też informować na naszej stronie.

zdj. paralympic.org

(inf. własna/paralympic.org)