MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - mamy już 18 medali!

lekkoatletyka Lyon mistrzostwa

Dodano 2013-07-26 07:41:54 | Autor: Jacek Gibel

Polscy sportowcy nie zwalniają tempa podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata. Po sześciu dniach imprezy mamy już 18 medali, w tym 7 z najcenniejszego kruszcu.

Po udanej sesji porannej, gdzie złoty medal zdobył Tomasz Pauliński, kibice w Lyonie po raz kolejny mogli słuchać Mazurka Dąbrowskiego. Na najwyższym stopniu podium po raz drugi stanął Mateusz Michalski, tym razem wygrywając bieg na 100 metrów. Michalski triumfował też parę dni wcześniej na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Wczoraj po południu nasi sportowcy zdobyli jeszcze dwa krążki - po jednym w każdym kolorze. Srebro przypadło miotaczowi maczugą Maciejowi Sochalowi (36.97m, rekord Europy), a brąz sprinterce Alicji Fiodorow (200m, 26.16s).

Zawiedli nasi długodystansowcy - w biegu na 1500 metrów liczyliśmy przynajmniej na jeden krążek, tymczasem Łukasz Wietecki zajął piąte, a Patryk Łukaszewski siódme miejsce w ośmioosobowej stawce. W pchnięciu kulą przedostatnie miejsce zajął Mirosław Madzia.

W dzisiejszej sesji porannej Polacy wystąpią tylko w trzech konkurencjach, jednak jest spora szansa na osiągnięcie pułapu 20 medali. Znowu liczymy na naszych kulomiotów - o 9:45 Lucyna Kornobys powalczy o złoto w klasyfikacji F32/33/34 (sportowcy na wózkach z MPD), a cztery minuty później złotego medalu z Christchurch będzie bronił Paweł Piotrowski. Naszemu mistrzowi świata nie będzie jednak łatwo, bo w stawce jest rekordzista globu, Rosjanin Władimir Swiridow, który pchał kulą aż o metr dalej od naszego reprezentanta.

O 10:47 w finale skoku w dal pojawią się aż dwie polskie zawodniczki - Marta Langner i Natalia Jasińska.

Po sześciu dniach zmagań Polska zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji medalowej (7 złotych, 6 srebrnych, 5 brązowych). Prowadzą Rosjanie (15-12-8).

Zmagania na żywo można śledzić na YouTube'owym kanale mistrzostw. O wynikach poinformujemy również na naszej stronie niedługo po zakończeniu porannej sesji.