MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - mamy kolejne złoto!

lekkoatletyka Lyon mistrzostwa

Dodano 2013-07-23 08:21:39 | Autor: Jacek Gibel

Wczorajsza wieczorna sesja lekkoatletycznych mistrzostw świata przyniosła nam kolejne medale, w tym jeden z najcenniejszego kruszcu. Po trzech dniach zmagań Polacy mają już dziewięć krążków.

Złoty medal powędrował do naszej multimedalistki niedawnych mistrzostw świata sportowców niepełnosprawnych umysłowo, Karoliny Kucharczyk. Mistrzyni paraolimpijska z Londynu ponownie zdeklasowała konkurencję w skoku w dal, wynikiem 6.09m poprawiając własny rekord świata z zeszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich. Druga w stawce Krestina Żukowa uzyskała wynik aż o 79 centymetrów krótszy.

Srebro w biegu na 200 metrów przypadło Michałowi Derusowi. Polakowi niewiele zabrakło do najwyższego stopnia podium. Z czasem 21.95s przegrał zaledwie o 4 setne sekundy z Brazylijczykiem Yohanssonem Nascimento.

O 9:44 rozpocznie się kolejny dzień lekkoatletycznych zmagań. Przed południem na starcie stanie czterech Polaków: Michał Derus w biegu na 100 metrów (o godzinie 11:55), Tomasz Rębisz w pchnięciu kulą (10:27) oraz Natalia Jasińska (11:33) i Marta Langner (11:39) w biegu na 100 metrów.

Po trzech dniach Polska zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji medalowej (4 złote, 3 srebrne, 2 brązowe).

Zmagania na żywo można śledzić na YouTube'owym kanale mistrzostw. O wynikach poinformujemy też na naszym portalu wkrótce po zakończeniu porannej sesji.

(inf. własna/paralympic.org)