MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - Michalski w finale! Będzie kolejne złoto?

lekkoatletyka Lyon mistrzostwa

Dodano 2013-07-24 12:11:41 | Autor: Jacek Gibel

Mateusz Michalski, obrońca tytułu mistrzowskiego na 100 metrów w klasyfikacji T12, z najlepszym czasem awansował do finału konkurencji. Ta sztuka nie udała się Jerzemu Wierzbickiemu.

Mistrz świata z nowozelandzkiego Christchurch uzyskał czas 10.78s, będący rekordem mistrzostw. Rekord świata należy do Azera Elchina Muradowa i jest lepszy o 12 setnych.

Drugi z Polaków, Jerzy Wierzbicki, przebiegł dystans w czasie 11.81s.

Znacznie więcej szans medalowych będziemy mieli w sesji wieczornej, która rozpocznie się o 15:30. Już dwie minuty później na rzutni stanie Maciej Sochal w pchnięciu kulą. O 16:57 w półfinale biegu na 200m (klasyfikacja T46) wystąpi Alicja Fiodorow legitymująca się najlepszym rekordem życiowym ze startujących obok niej zawodniczek, a o 17:04 druga z naszych sprinterek - Katarzyna Piekart.

Godzinę później na dwukrotnie krótszym dystansie w tej samej klasyfikacji pobiegnie Michał Derus, mający najlepszy rekord życiowy i najlepszy czas w tym sezonie ze stawki zawodników. Liczymy na kolejny medal Polaka, który w Lyonie zdobył już srebro na dystansie 200 metrów.

Ostatnim Polakiem, który wystąpi dziś w mistrzostwach jest nasz znakomity skoczek wzwyż, Maciej Lepiato. Mistrz olimpijski i rekordzista świata w klasyfikacji T44 stanie przed trudnym zadaniem zdobycia krążka w skoku w dal. Lepiato ma już na tych mistrzostwach złoto w swojej koronnej konkurencji.

Zmagania na żywo można śledzić na YouTube'owym kanale mistrzostw. O wynikach będziemy też informować na naszej stronie.

zdj. paralympic.org

(inf. własna/paralympic.org)