MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce niepełnosprawnych umysłowo

lekkoatletyka mistrzostwa Praga

Dodano 2013-06-13 06:53:35 | Autor: Jacek Gibel

W czeskiej Pradze trwają IX Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce sportowców niepełnosprawnych umysłowo. 19-osobowa reprezentacja Polski już odniosła pierwsze sukcesy na imprezie.

Najlepiej spisały się polskie biegaczki na 1500 metrów - złoty medal przypadł Barbarze Niewiedział, która wyprzedziła drugą na mecie Arletę Meloch.

Równie dobrze poszły nam występy w pchnięciu kulą, gdzie srebro zdobył Krzysztof Kaczmarek, a na najwyższym stopniu podium w konkurencji kobiet stanęła Ewa Durska deklasując rywalki i oddając sześć najdłuższych rzutów w zawodach.

Póki co największą gwiazdą naszej ekipy jest jednak 22-letnia Karolina Kucharczyk - zdobywczyni aż dwóch złotych medali. Kucharczyk najpierw zwyciężyła w skoku w dal z rekordem życiowym 5.95m i każdym z pięciu zaliczonych skoków powyżej 5.70m (dla porównania - druga zawodniczka w stawce skoczyła zaledwie 5.07m), a godzinę później zdeklasowała rywalki na 100m przez płotki, wyprzedzając drugą Holenderkę Verdonk o 2.40s.

Dziś kolejne sześć finałów i kolejne szanse na medale dla biało-czerwonych. Zawody potrwają do 15 czerwca.