MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce niepełnosprawnych umysłowo - zakończenie turnieju

lekkoatletyka mistrzostwa Praga

Dodano 2013-06-17 08:45:59 | Autor: Jacek Gibel

Ostatnie dwa dni mistrzostw znowu przyniosły naszej reprezentacji medale. Nasi zawodnicy zakończyli udział w Pradze z 18 krążkami.

Srebro w rzucie oszczepem wywalczył Krzysztof Pabiańczyk. Niewiele do medalu zabrakło Bogumile Zedig i Krzysztofowi Kaczmarkowi, którzy uplasowali się tuż za podium odpowiednio w trójskoku i rzucie dyskiem, Zedig zdobyła jednak brąz w skoku wzwyż. Dwa krążki zdobyli za to nasi biegacze na 800 metrów - srebro przypadło w udziale Danielowi Pekowi, a złoto - trzecie już - Barbarze Niewiedział. Z trzema złotymi medalami udział w mistrzostwach zakończyła też Karolina Kucharczyk, triumfując na 200 metrów i zaledwie o 0,01s wyprzedzając drugą na mecie Natalię Jezłowiecką. Dwóch setnych do medalu na tym samym dystansie zabrakło Sabinie Stence.

Ostatni złoty medal dla Polski zdobyła Ewa Durska w rzucie dyskiem. Mistrzostwa zakończyły się podwójnym srebrem w biegach sztafet 4x400m - męskiej w składzie Cieślarek/Jaciuk/Pietrucha/Pek i żeńskiej Stenka/Meloch/Pieczychlebek/Niewiedział.

Polacy na mistrzostwach zdobyli łącznie 9 złotych, 8 srebrnych i 1 brązowy medal.