MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - Polacy zaczynają z wysokiego C

lekkoatletyka Lyon mistrzostwa

Dodano 2013-07-22 08:40:34 | Autor: Jacek Gibel

Za nami pierwsze dwa dni lekkoatletycznych mistrzostw świata niepełnosprawnych w Lyonie. Weekend przyniósł naszym reprezentantom aż sześć medali, w tym trzy złote.

Cztery krążki zdobyliśmy w sobotę. Nie zawiedli nasi skoczkowie wzwyż, w których pokładaliśmy największe nadzieje. Maciej Lepiato nie dość, że zdobył złoty medal, to uczynił to w świetnym stylu, ustanawiając wynikiem 2.13m rekord świata. Poprzedni wynik, o centymetr gorszy, również należał do Polaka. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Mamczarz, który pokonał poprzeczkę na wysokości 2.05m.

Dwa medale padły też łupem skoczków w dal - srebro powędrowało do Mariusza Sobczaka (5.22m), a brąz do Marcina Mielczarka (5.05m).

W niedzielę polscy zawodnicy tylko dwukrotnie stawali na podium, za to na najwyższym stopniu. W pchnięciu kulą równych sobie nie miał Bartosz Tyszkowski (12.18m), a w biegu na 200m - rekordzista świata i mistrz paraolimpijski z Londynu, Mateusz Michalski, który zarówno w biegu półfinałowym (21.85s) jak i finałowym (21.78s) ustanawiał rekordy mistrzostw. Drugiego na mecie Fedora Trikolicha wyprzedził o blisko pół sekundy!

Dziś kolejny dzień zmagań i kolejne szanse na medal. W finałach wystąpią między innymi Marcin Mielczarek (100m), Alicja Fiodorow (400m) i multimedalistka czerwcowych mistrzostw świata niepełnosprawnych umysłowo, Karolina Kucharczyk (skok w dal).