MEGAMOCNI

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce - siódmy medal Polaków.

lekkoatletyka Lyon mistrzostwa

Dodano 2013-07-22 13:07:40 | Autor: Jacek Gibel

Za nami poranna sesja trzeciego dnia mistrzostw świata niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Polska reprezentacja wzbogaciła się o kolejny krążek.

Srebrny medal w biegu na 800 metrów w klasyfikacji T13 (sportowcy niedowidzący, którzy "rozróżniają kontury w odległości od 2 do 6 metrów") zdobył Łukasz Wietecki z czasem 1:55.94. Do zwycięzcy, Algierczyka Abdellatifa Baki stracił ponad półtorej sekundy.

Daleko poza podium znalazł się Jakub Rega, startujący na tym samym dystansie w klasyfikacji T36 (porażenie mózgowe). Rega zajął szóste miejsce w siedmioosobowej stawce.

Najsilniejszą reprezentację mieliśmy w konkurencji rzutu dyskiem, w której wystąpiło aż trzech Polaków. Najbliżej podium był Paweł Piotrowski, któremu do brązowego medalu zabrakło 12 centymetrów. Polak rzucił dyskiem na odległość 38.40m. Ósme miejsce zajął Tomasz Pauliński, a dziesiąte - Michał Głąb.

Po porannej sesji Polacy z dorobkiem 7 medali (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe) zajmują piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, ex aequo z Algierią. Prowadzą Stany Zjednoczone (6 złotych, 4 srebrne, 6 brązowych medali).

Sesja wieczorna rozpocznie się o 15:30. Na starcie staną między innymi Marcin Mielczarek (100m), Alicja Fiodorow (400m) i Karolina Kucharczyk (skok w dal).

Zmagania na żywo można śledzić na YouTube'owym kanale mistrzostw. O wynikach będziemy też informować na naszym portalu.